در بازار رقابتی فست فود ها که در حال حاضر وجود دارد، اعتبار و موفقیت یک فست فود بر پایه روابط بلند مدت و اثر بخش با مشتریانشان می باشد. از این رو رضایت مشتریان در فست فود تضمین کننده موفقیت و بقای آن خواهد بود. لذا در این راستا برای کسب رضایت مندی مشتریان باید فست فود هایی که به تازگی راه اندازی می شوند اقدام به ارائه غذاهای با کیفیت و مورد انتظار مشتریان و با ارائه خدمات برتر و مناسب به مشتریان رضایت مشتریان فست فود خود را تامین نمایند.

در فست فودها توجه به مشتری از راه های مختلف از جمله جلب رضایت مشتریان – جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی صورت می گیرد. فست فود هایی که به این موارد دقت می کنند اصولا فست فودهای مشتری محور نامیده می شوند. اگر شما قصد داشته باشید که فست فودی را راه اندازی نمایید که مشتری محور باشد، باید حتما سیستم اطلاعاتی حرفه ای راه اندازی نمایید که بتواند اطلاعات و سوابق خرید مشتریانتان را برای شما دسته بندی نماید.

اگر می خواهید یک کسب و کار موفق در فست فود خود داشته باشید باید یک رابطه موثر و مستمر را با مشتریانتان پایه ریزی و اجرا نمایید. این رابطه باید متناسب با اهداف و بازار هدف شما و همچنین امکانات و توان فست فود شما باشد.

به تازگی در برخی از فست فودهای حرفه ای که لاکچری فعالیت می نمایند واحدی با نام customer relationship management راه اندازی شده است که به مدیریت ارتباط با مشتری می پردازد. این سیستم سعی در یکپارچه سازی ارتباطات و پیام رسانی فست فودها برای مشتریان دارد.

از دیر باز این سیستم ها به صورت سنتی در فست فود های معتبر مخصوصا در شهر تهران به کارگرفته می شد ولی با توجه به رشد و توسعه سیستم های نرم افزاری و شبکه های اطلاعتی برای گرفتن بازخورد بهتر شایسته است که فست فود ها خود را به سیستم های اطلاعاتی پیشرفته ای جهت بالا بردن رضایت مشتری در فست فود خود بنمایند.

البته هیچ کدام از سیستم های مدیریتی بدون استفاده از منابع انسانی کارامد نمی تواند جواب گوی خواسته های مشتریان باشد و رضایت آنها را به طور شایسته و بایسته تامین نماید. زیرا تمامی فرایندها در انتها به منابع انسانی ختم می شود و این منابع انسانی هست که در پایان با قوه تعقل و دانش خود به تحلیل داده های حاصل از سیستم های اطلاعاتی می پردازد.

بهترین مکان برای راه اندازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان دفتر دلیوری می باشد. زیرا پرسنلی که در دفتر دلیوری یا همان غذای بیرون بر حضور دارند می توانند به نحوء احسنت اطلاعات حاصل از عملکرد فست فود را جمع آوری نموده و با طبقه بندی صحیح به اطلاع مدیریت فست فود برسانند که این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مدت زمان حاظر شدن غذاها در فست فود
  • مدت زمان ارسال غذا تا زمانی که به دست مشتریان برسد
  • غذاهایی که خیلی زود تمام می شود
  • ثبت شکایت مشتریان

و ده ها موارد دیگر که می توان آن ها را ثبت و درج نمود.

گروه iranhfc با راه اندازی سیستم های crm رضایت مشتریان فست فود شما را چند برابر می کند.

تهیه شده توسط گروه iranhfc

 

نویسنده : مدیر سایت | تاریخ ثبت : ۹۶/۱۲/۲۴ | بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

| آخرین مطالب مربوط به اخبار و مقالات
هرکس که در شهر زیبای گوا هوس انواع غذاهای فرانسوی کرده است می تواند به این رستوران که در منطقه ی Asvem Beach, near Papa Jolly Hotel واقع شده سری بزند . رستوران پلاژ یا همان رستوران ساحلی یکی از...    ادامه مطالب ... (تعداد 144 بازدید)
گروه IRANHFC گروه تخصصی تجهیزات فست فود و تجهیزات کافی شاپ با ارائه خدمات نوین به صورت جامع و کامل در جهت توسعه صنعت غذای سالم بر پایه دانش آکادمیک و تجربه سالهای متمادی در این حرفه و اجرای پروژه...    ادامه مطالب ... (تعداد 109 بازدید)
یکی از کلیدی ترین آیتم ها در راه اندازی فست فود و رستوران خرید تجهیزات می باشد که از ابعاد مختلفی دارای اهمیت است. مناسب با نیاز شما باشد ابزار لازم برای اجرای هر فنی از کلیدی ترین مواردی است...    ادامه مطالب ... (تعداد 31 بازدید)
طراحی دکوراسیون فست فود
بازاریابی نیاز مبرم این روزهای فست فودهایی است که به نحو احسنت راه اندازی نشده اند و با حجم بالای سرمایه گذاری ناچار به ماندن در این کسب و کار هستند. در جایی که هدف سود است نباید مجموعه با...    ادامه مطالب ... (تعداد 31 بازدید)
در بازار رقابتی فست فود ها که در حال حاضر وجود دارد، اعتبار و موفقیت یک فست فود بر پایه روابط بلند مدت و اثر بخش با مشتریانشان می باشد. از این رو رضایت مشتریان در فست فود تضمین کننده...    ادامه مطالب ... (تعداد 29 بازدید)
یکی از سوالات رایج در مورد دکوراسیون فست فود بحث هزینه در نظر گرفته شده برای آن می باشد. در پاسخ به این سوال ابتدا باید شرایط موجود را در نظر گرفت.زیرا جواب این سوال برای افرادی که صاحبان مغازه...    ادامه مطالب ... (تعداد 29 بازدید)
سبک کلاسیک یکی از سبک هایی است که شما می توانید برای طراحی و اجرای دکوراسیون فست فود یا رستوران خود استفاده نمایید. این دکوراسیون یک حالت سمبولیک برای نسل غالب یعنی دهه ۶۰ ها دارد. باید بپزیریم که اکثر...    ادامه مطالب ... (تعداد 26 بازدید)
| مارا در اینستاگرام دنبال کنید
اطلاعات تماس

۰۹۱۲۶۰۱۱۹۳۷
۰۲۱۲۲۳۲۹۴۲۷
WWW.IRANHFC.NET
INFO@IRANHFC.NET

شریعتی خیابان خواجه عبدالله انصاری 8 واحد1
WWW.IRANHFC.NET
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به شرکت اچ اف سی تعلق دارد.